National Insurance Number – sociālas apdrošināšanas numurs (NIN) tiek piešķirts katram darbiniekam, kas sāk strādāt legāli un paātrina nodokļu atgriešanas procedūru. Tikai legāli uzturoties valstī Jums būs tādas pašas tiesības kā Lielbritānijas rezidentiem.
FICA – nodoklis, kuru ietur (aprēķina) sociālās programmas finansēšanai. Ar šo nodokli apliek kā darbinieks, tā arī uzņemējus. Sakarā ar esošo ASV likumdošanu darbinieku darba algu apliek ar esošo nodokli līdz noteiktam līmenim, tas nozīme, ka summai pārsniedzot noteikto līmeni, ar nodokli summas neapliek. 1989. gadā augstākais darba algas apliekamais nodoklis bija 48 000 dolāru. Uzņemējam nākas iemaksāt nodokļu summu, kas vienāda ar to, kas tiek ieturēta no darbinieka (tā saucāmais samērīgais nodoklis). Pie tam darbiniekiem-individuāli ir jāiemaksā visa nodokļa summu pašam (tāpēc, ka viņiem nav darba devēja, kurš iemaksātu otru nodokļa pusi). Uzņēmējs ir atbildīgs par nodokļa iekasēšanu un pārskaitīšanu attiecīgājam valsts iestādēm. ASV kongress inflācijas apstākļos palielinot sociālās programmas un pabalstus ik gadus pārskata arī nodokli.
P-45 formu izdod darba devējs sakarā ar darba vietas maiņu vai izbraukšanas gadījumu no Lielbritānijas. Tajā noradīts cik Jūs esat nopelnījis un cik samaksāts nodokļos konkrētā darba periodā.
W-2 – dokuments, kurš iekļauj sevī pilnu informāciju par Jūsu darba algu un samaksātājiem nodokļiem. Pēc ASV likumdošanas noteikts, ka darba devējam ir pienākums nosūtīt formu janvārī. Šī forma ir pamatdokuments, kas nepieciešams nodokļu atgriešanai.
P-60 – izdod darba devējs katra finansiāla gada beigās. Tajā norādītas nopelnītās summas un nomaksāto nodokļu summas par šo periodu.
National Insurance Number – sociālas apdrošināšanas numurs (NIN) tiek piešķirts katram darbiniekam, kas sāk strādāt legāli un paātrina nodokļu atgriešanas procedūru. Tikai legāli uzturoties valstī Jums būs tādas pašas tiesības kā Lielbritānijas rezidentiem.
 

Здравствуйте!
У меня есть пару вопросов по поводу возврата налогов. Я нахожусь и работаю в Англии уже больше года. Собираюсь покинуть страну в декабре этого года. К декабрю, по моим подсчетом , налогов должно быть не менее 1000 фунтов. До этого никогда не возвращал налоги. Какую сумму ,примерно , я могу вернуть из этих 1000 фунтов и сколько времени потребуется ждать для возврата?

Konstantins

Вы можете вернуть переплаченный подоходный налог. Что бы его вернуть Вам необходимо заполнить заявку, предоставить нам Р45 и/или Р60 и точные даты начала и конца Вашей трудовой деятельности. Мы сделаем калькуляцию и скажем какой объем налога Вы сможете вернуть. Скорость возврата зависит от многих факторов, из Великобритании возврат в среднем занимает от 2 до 6 месяцев.

R-Tax

 
 

Labdien. Vēlētos jūsu paliīdzību lai atgūtu nodokļus no Austrijas. Kas ir nepieciešams un cik ilgu laiku tas aizņem?

paldies.

renate

Jums būs jāaizpilda pieteikuma forma un jāiesniedz vairākus dokumentus, galvenais no tiem ir LOHNZETTEL. Vēl mēs Jums iedosim Bescheinigung EU/EWR formu, ko pieprasa Austrijas nodokļu dienests (to aizpilda un apliecina mūsu VID - Valsts ieņēmumu dienests). Nodokļu atgūšanas process no Austrijas aizņem vidēji 6 mēnešus.

R-Tax

 
 

Sveiki!
Straadaaju UK kopsh 2008.gada un tagad dodos atpakal dzivot Latvijaa. Man ir saads jautajums:
Vai ir iespejams atgut ienakuma nodokli par pedejiem 5-6 gadiem, ja man ir bijushi vairaki darba deveji (5) un man nav saglabajusas visas peedeejaas algas izmaksu lapas un ir tikai viens vecs p60 tikai no viena darba deveja?
Pateicos

Gunars

Pārmaksātos nodokļus no Lielbritānijas var atgūt par pēdējiem 5 gadiem. Ja Jums nav saglabājušies P45/P60 Jūs vienalga varat atgūt nodokļus, ja atceraties darba devēju nosaukumus, adreses un darba periodus. Mēs paši sameklēsim un atjaunosim Jūsu P45 un/vai P60.

R-Tax

 
 

Sveiki! Cik ilgā laikā es varu saņemt atgrieztos nodokļus no Beļģijas vai tiesām jāgaida 6 mēneši?

Līga

Jā, Līga, tas pēc mūsu pieredzes ir vis optimālakais laika periods. Gadās ka lieta tiek izskatīta ātrāk, gadās, ka arī lēnāk, tas ir atkarīgs no Beļģijas nodokļu institūcijas pieslogotības un darbības ātruma (vidēji viņi izskata lietu 3-4 mēnešus no saņemšanas brīža) + nepieciešams laiks pieteikuma apstrādei pie mums un laiks starptautisko maksājumu veikšanai.

R-Tax

 
Tālāk
Lapas:
Atpakaļ