National Insurance Number – sociālas apdrošināšanas numurs (NIN) tiek piešķirts katram darbiniekam, kas sāk strādāt legāli un paātrina nodokļu atgriešanas procedūru. Tikai legāli uzturoties valstī Jums būs tādas pašas tiesības kā Lielbritānijas rezidentiem.
FICA – nodoklis, kuru ietur (aprēķina) sociālās programmas finansēšanai. Ar šo nodokli apliek kā darbinieks, tā arī uzņemējus. Sakarā ar esošo ASV likumdošanu darbinieku darba algu apliek ar esošo nodokli līdz noteiktam līmenim, tas nozīme, ka summai pārsniedzot noteikto līmeni, ar nodokli summas neapliek. 1989. gadā augstākais darba algas apliekamais nodoklis bija 48 000 dolāru. Uzņemējam nākas iemaksāt nodokļu summu, kas vienāda ar to, kas tiek ieturēta no darbinieka (tā saucāmais samērīgais nodoklis). Pie tam darbiniekiem-individuāli ir jāiemaksā visa nodokļa summu pašam (tāpēc, ka viņiem nav darba devēja, kurš iemaksātu otru nodokļa pusi). Uzņēmējs ir atbildīgs par nodokļa iekasēšanu un pārskaitīšanu attiecīgājam valsts iestādēm. ASV kongress inflācijas apstākļos palielinot sociālās programmas un pabalstus ik gadus pārskata arī nodokli.
P-45 formu izdod darba devējs sakarā ar darba vietas maiņu vai izbraukšanas gadījumu no Lielbritānijas. Tajā noradīts cik Jūs esat nopelnījis un cik samaksāts nodokļos konkrētā darba periodā.
W-2 – dokuments, kurš iekļauj sevī pilnu informāciju par Jūsu darba algu un samaksātājiem nodokļiem. Pēc ASV likumdošanas noteikts, ka darba devējam ir pienākums nosūtīt formu janvārī. Šī forma ir pamatdokuments, kas nepieciešams nodokļu atgriešanai.
P-60 – izdod darba devējs katra finansiāla gada beigās. Tajā norādītas nopelnītās summas un nomaksāto nodokļu summas par šo periodu.
National Insurance Number – sociālas apdrošināšanas numurs (NIN) tiek piešķirts katram darbiniekam, kas sāk strādāt legāli un paātrina nodokļu atgriešanas procedūru. Tikai legāli uzturoties valstī Jums būs tādas pašas tiesības kā Lielbritānijas rezidentiem.
 

Sveiki, esmu vairakus gadus stradajusi Italija, vai ir iespejams atgriezt nodoklus un ka tas notiek??

Daiga

Labdien! Jā, no Itālijas var atgūt nodokļus par pēdējiem 4 gadiem. Sīkāku informāciju Jūs saņemsiet uz savu e-pastu un/vai varat izlasīt mūsu mājas lapas sadaļā par Itāliju: http://rtax.lv/index.php?id=70

R-Tax

 
 

Vēlējos uzzināt vai ir iespēja caur jūsu firmu atgūt visus nomaksātos nodokļus no Anglijas jo domāju tur vairs nestradāt. Zinu kad tāda iespēja pastāv.

Andris

Labdien, Andris! Ikvienai personai, kura legāli strādā Apvienotajā Karalistē, ir jāmaksā nodokļi šai valstij. Galvenie nodokļu veidi ir šādi: Valsts sociālās apdrošināšanas nodoklis, kas veido aptuveni 11% no kopējiem ienākumiem. Ienākumu nodoklis - tā likme ir atkarīga no ienākumu līmeņa (no 0 līdz 40% no kopējiem ienākumiem). Kad Jūs sākat strādāt, Jūsu darba devējs nezina, kāds būs Jūsu kopējais ienākumu līmenis, tādēļ parasti no Jūsu algas tiek atskaitīta pārāk liela nodokļu summa. Veidojas ienākuma nodokļu pārmaksa, ko ir iespējams atgūt. Tieši šos nodokļus mēs atgūstam - veicam pārreķinu un uzzinām uz kādu pārmaksas summu Jūs varat pretendēt, ja darba devējs ir atskaitījis Jūsu nodokļus pēc nepareizās likmes. Dažreiz ir iespēja atgūt gandrīz visus vai pilnīgi visus nodokļus, bet tas ir galvenokārt tad, kad ienākumi gadā neparsniedz 10000 GBP un visi samaksātie nodokļi tiek pieskaitīti pie pārmaksātiem nodokļiem. Kas attiecas uz otru nodokļu veidu, valsts sociālās apdrošināšanas nodokli, Apvienotajā Karalistē tas netiek atmaksāts tieši personai, bet Jūs varat pārskaitīt nodokli uz Jūsu uzturēšanās valsts pensiju fondiem.

R-Tax

 
 

Доброго времени суток,
Я моряк, ходим под Итальянским флагом и налоги платим в Италию. Работаю по контрактам т.е. не целый год а месяцев 6-7 в году. Компания сама платит налоги за меня,но предоставляет мне отчетные бумаги.В этом году уже будет 5 лет. Вопрос смогу ли я вернуть уплаченные налоги и какова процедура?

Денис

Да, Вы можете подать заявку на возврат переплаченных налогов, но только за последние 4 года (2012-2015 г.). Отправьте нам заявку по электронной почте или придите лично, заполните все необходимые бумаги. Мы сделаем расчет предполагаемой суммы возврата, а так же поясним, как действовать дальше.

R-Tax

 
 

Sakiet ludzu uzreiz kad nokarto nodoklu atgrieshanu un apdrosinashanu ir jamaksa ?

Vera

Nē, kad Jūs aizpildat pieteikumu Jums neko nav jāmaksā! Nav nedz priekšapmaksu, nedz jebkādu slēptu izmaksu. Komisijas maksa tiek iekasēta tikai pēc tam, kad nodokļu atmaksa ir saņemta. Vienīgā situācija, kad mēs varam palūgt priekšapmaksu, ir kad Jums iztrūkst un mums pašu spēkiem ir jāatjauno svarīgus dokumentus nodokļu atgūšnai no Beļģijas, Austrijas, Itālijas, Luksemburgas vai Čehijas.

R-Tax

 
Lapas:
Atpakaļ